wz

Z noční směny šli přímo na závody 

zpět

Pohled manažera týmu

Kolín - Zhruba před rokem v rámci oslav kulatého jubilea založení města Kolína uspořádalo jeho vedení i závod dračích lodí na Labi. Pohár vítězů tehdy nad hlavy zvedlo družstvo sestavené ze zaměstnanců místní automobilky TPCA.

„Měli jsme tehdy velké plány, ale vše se dopředu posunuje hodně pomalu a až teď,“ říká Miroslav Macháček, současný manažer týmu Kačeři z královského města Kolín.

Jak to vypadalo s úspěšným týmem poté, co jeho jméno bylo jako první vyryto na putovní pohár starosty města?

Naším cílem bylo, aby se lodě vrátily na Labe do Kolína, před závody i po nich jsme totiž trénovali v Nymburku. Nějaké problémy se vyskytly také s tehdejším kapitánem a poté část týmu odpadla. Těžko se sháněla i loď, která stojí čtvrt milionu korun. Nakonec zůstalo tvrdé jádro deseti lidí a sháněli jsme jak další závodníky do konečného počtu dvaadvaceti, tak zázemí.

Jak se to dařilo?

Nakonec nám zázemí poskytl kolínský vodácký klub Fortuna s tím, že my za to přiložíme ruce k dílu v kultivaci prostředí. Sehnali jsme i loď, a to v rámci bezplatného pronájmu od firmy, která tyto závody pořádá. My jim zase pomůžeme v závodech jako tým.

Už jste absolvovali nějaké závody?

Minulý týden v Poděbradech. Posílili nás kamarádi z jiných měst a jeden ze zakladatelů Kačerů, Jiří Doubravský, nás poprvé letos trénoval až dvacet hodin před závodem. A přestože někteří naši závodníci před kláním nespali až čtyřicet hodin, protože z noční směny šli rovnou na závody, skončili jsme šestí. Dá se říci, že to bylo osobní vítězství každého ze závodníků. Navíc všichni, kteří se umístili před námi, byli z profesionálních týmů. My si vše platíme sami, bez grantů, pomoci sponzorů i města, na což jsme sice zatím hrdí, ale protože vše něco stojí a my se skládáme rovným dílem, tak bychom do budoucna firmy i třeba vedení města Kolína oslovit chtěli.

Jaké jsou vaše další plány?

Třináctého září nás čeká obhajoba vítězství v druhém ročníku závodů dračích lodí v Kolíně na Labi. Už se rozkřiklo, že existujeme, takže se k nám hlásí další zájemci. Chtěli bychom stabilizovat tým a příští rok od jara vyrukovat na vodu s plnou parádou.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (západ)

Autor: ZDENĚK HEJDUK

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfstredcech&v=164&c=1010826

   

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Zdroj: Tisk MF DNES ze dne 15.7.2008