wz

Rakouská SALZA – řeka učitelka

 

 zpět

 

    Naše výprava začala jak se dalo předpokládat s drobnými komplikacemi, spočívajícími v naší autobusové dopravě. Nicméně po zdlouhavém čekání se vše k dobrému obrátilo…. Autobus se s naší plně obsazenou posádkou rozjel směrem k Rakousku.

  

    V 8 h. a 30 min. hned za první zatáčkou se v autobuse rozezněl libý zvuk strun kytary a naše hrdla svlažená mírnou hladinou alkoholu se dala do zpěvu. Nadmíru vyčerpávající devíti hodinová cesta se po několika rozjezdech na zpátečku blížila ke zdárnému cíli. Kolem 4 h. ranní jsme se dostaly do campu s nádherným výhledem na okolní hornatou přírodu, kterou halila děsivá mlha. Tak děsivá a krásná až brala dech….

   

    Po zhruba 4 h. spánku jsme vstaly do sluečného rána náš udiv znovu nebral mezí nad sluncem ozářenými horami. Po té co každý posnídal co si navařil jsme se s hlasitým jásotem naskládali do autobusu  a vyrazili jsme vstříc horám, kde se stáčela nádherná řeka kterou jsme měli jako správní vodáci pokořit. Já "Dante" a můj otec "Jespi" jsme nestíhali sledovat tu krásu, která nás zaslepila. Probrala nás až srážka s Dambárem a Jelenem která nám uštědřila koupel ve studeném horském proudu. Nic méně jsme se všichni dali spořádaně na cestu po přenádherné řece, která nás okouzlila svojí ladností ale i agresivitou, které jsme se nemohli nabažit.

 

    Druhý den nás čekala její  náročnější část, ta kterou nám připravil svérázný kajakový slalom s válcem, který některé z nás řádně pošimral na mandlích. Jsme ale přece šikovní a toto pro nás bylo jen v podstatě příjemným startem.

 

 

 

 

Voda nás unášela jako snítku borovice a silný proud si s námi hrál jako s kvítkem který spadl ze stromů, které byli všude kolem …Prostě nádhera …

 

      

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velice jsme si to užili a myslím že to mohu směle za všechny podotknout.

 

                      !!!!!! ÁÁÁÁhooooj a těším se na příště !!!!!!

 

Dne 18.5 Zpracoval Doubravský Jiří ml. alias DANTE